kés webáruház logó

Összetett termék kereső:

Mindenhol
Raktárkészlet
Ár
Penge Hossz
Teljes Hossz
Acél típus
Márkák
Árgarancia

Termékek

Gyártók

30.000,- Ft. feletti vásárlásnál

A TERMÉK SZÁLLÍTÁSA INGYENES

Divat, vagy történelem? A Karambit

2023. ápr. 15

_data/thumb_1681556365.jpg

Karambit

A karambit származása Délkelet-Ázsiából ered, jellemzően az Indonéz térségben terjedt el. Ez az eszköz igen híres az Egyesült Államokban és Európában. A karambit mánia egyértelműen a kalinak és silatnak köszönhetően terjedt el a nyugati világban. Igaz, az egyértelműen közelharcra tervezett modern karambit, legfeljebb formájában emlékeztet az egykori, főként rizsaratásnál használatos, mezőgazdasági eszközre.


A karambit valójában miniatűr sarló – egyébként a sarlót japánban és a középkori Európában is szívesen forgatták fegyverként. Alakját állítólag a tigris karma ihlette, és Indonéziában egyfajta kézben elrejthető tigriskaromnak tekintik.

A karambit elsődlegesen női fegyver: a délkelet-ázsiai asszonyok hagyományosan feltűzött hajukba rejtették a pengét, ahonnan egy mozdulattal elő lehetett rántani, amennyiben szükségesnek ítélték. A különböző keleti harcművészetek elsöprőmódon terjednek mindenhol a világban.

A penge sarlószerű formavilága miatt, rendkívül változatos technikákat lehet vele végrehajtani. A késharc eleme: a gyorsaság. A penge egzotikus kialakítása is hozzájárulhatott a karambit gyors terjedéséhez. A karambit másik fő jellemzője a  markolat végén lévő ujjgyűrű. Ennek segítségével, hihetetlen gyorsá és mozgékonnyá teszi az eszközt.

Mindenesetre, ahogy látszik, a Karambit egy nagyon sokoldalú kés napjainkban és a régmúltban is. A karambitok, igen hasznos eszközök. Használhatjuk őket a mindennapokban is, pl.: faragáshoz, bontási feladatokhoz.Természetesen nem csak vágni, és szúrni lehet vele (a szúrt seb az ívelt penge miatt hatalmas sebet hasít), hanem egy sor feszítés is végrehajtható vele. A fentebb felsorolt sajátosságok, a késharcnak már olyan finomságai, amire egy utcai helyzetben nem feltétlenül lesz majd idő. És ne is legyen, ugyanis még komoly több évtizede önvédelemmel foglalkozó mesterek is azt javasolják, hogy ha lehet késharcba semmiképpen ne keveredjünk, hanem a "szégyen a futás, de hasznos" technikát alkalmazzuk, ha nem akarunk beláthatatlan következményeket és nagyon csúnya sebeket elszenvedni...